БРАШНО ТИП-500 1 КГ

23,00 ден

Категорија

Опис

Брашно тип – 500 во пакување од 1 кг

Состав: 100% пченично брашно,
Влага до 15%,
Пепел до 0,55%
Киселински степен до 2,5

  • Парчиња во транспортно пакување 10 x 1 кг
  • Транспортни пакувања на европалета 77 x 10 x 1 кг
  • Тежина на европалета 770 кг

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “БРАШНО ТИП-500 1 КГ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

mk_MKMacedonian